Jäta vahele

Ostukorv

Teie ostukorv on tühi

Sardiinid on tervislikum ja jätkusuutlikum valik

Kümmekond põhjust, miks sardiinid head on

Sardinės pomidorų padaže, be odelės ir kaulų Minerva Classic

Sardiinid pole mitte ainult maitsvad, vaid ka väga kasulikud, kuna need sisaldavad:

Omega-3 rasvhapete allikas – need rasvhapped on südame tervise jaoks hädavajalikud ja aitavad vähendada põletikke organismis, aidates tagada pikema ja tervislikuma elu.

Kõrge valgusisaldus – Valk on oluline koostisosa lihaste kasvu ja taastumise jaoks, eriti pärast vigastust või intensiivset treeningut. Sardiinid on suurepärane valik neile, kes soovivad säilitada või kasvatada lihaseid.

Kaltsiumi ja D-vitamiini allikas – need kaks komponenti on lahutamatud elemendid luude tervise säilitamisel, aidates ära hoida osteoporoosi ja teisi luusüsteemi mõjutavaid haigusi.

B12-vitamiin on meie närvisüsteemi ja energiatootmise jaoks hädavajalik. Sardiinid pakuvad külluses seda olulist vitamiini, mis aitab vältida väsimust ja energiapuudust.

Erinevad mineraalid – sardiinid sisaldavad seleeni, fosforit ja kaaliumi, mis mitte ainult ei tugevda immuunsüsteemi, vaid säilitavad ka elektrolüütide tasakaalu, mis on oluline iga organismi toimimiseks.

Vitamiin B3 (niatsiin) – aitab reguleerida vere kolesteroolitaset ja parandab ainevahetust, andes rohkem elujõudu ja energiat.

E-vitamiini allikas – antioksüdant, mis kaitseb rakke vabade radikaalide põhjustatud kahjustuste eest, aeglustab vananemisprotsesse ja parandab tervist.

Raua rohkus on oluline element, mis tagab hapniku transpordi veres ning hoiab head energiataset ja vastupidavust.

Tervist ja heaolu otsivad inimesed peaksid oma toitumiskavasse lisama sardiinid kui maitsvat ja tervislikku valikut. Portugalist pärit sardiinid pole mitte ainult maitsev roog, vaid ka teie tervise garant.

Sardiinid on üks säästvamaid püügiviise:

Stabiilsed populatsioonid ja kiire taastumine : Sardiinid eristuvad nende kõrge paljunemisvõime ja pidevalt uuenevate stabiilsete populatsioonide poolest, mistõttu nende kalapüük ei avalda mere ökosüsteemidele suurt negatiivset mõju, nagu see võib juhtuda teiste mereloomaliikide puhul.

Toiduahela alumine tase : Sardiinid on mere toidupüramiidis madalamal positsioonil, toitudes planktonist ja väikestest organismidest. See tähendab, et sardiinipüügi roll toiduahelas kahjustab mere ökosüsteemi vähem.

Säästvad püügimeetodid : paljud sardiinipüügi tehnikad, nagu seinnoodaga püüdmine või traalpüük, on palju vähem invasiivsed ja neil on väiksem mõju mereloomade populatsioonidele kui muudel püügiviisidel.


Minimaalne töötlemine : sardiinide konserveerimisel kasutatakse sageli minimaalseid töötlemismeetodeid, mille tulemuseks on kala loomuliku maitse ja toitainete säilimine, suhteliselt madal energiakulu protsessides ja minimaalne tootmisjääk.

Reguleeritud püügitavad : sardiine püütakse rangete eeskirjade, sealhulgas kvootide ja hooajaliste piirangute alusel, et tagada kalavarude säästev kasutamine. Mõned sardiinikonservide kaubamärgid on sertifitseeritud Marine Stewardship Councili (MSC) poolt, mis tagab, et kalandus vastab kõrgetele jätkusuutlikkuse standarditele.

Majanduslik panus kohalikele kogukondadele : Sardiinipüük on paljudele rannikukogukondadele üle maailma oluline elatusallikas. Säästev majandamine tagab kalanduse pikaajalise elujõulisuse ning aitab kaasa kohalike majanduste ja kogukondade heaolule.